#Wigilia 2015 - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wigilia 2015
BETLEJEM JEST W NAS


    Dnia 16 grudnia 2015 roku o godz. 18.00 cała społeczność Bursy Szkolnej Nr 1 w Łomży zgromadziła się przy wigilijnym stole.
Wychowankowie uroczystość wigilijną uświetnili montażem słowno
muzycznym pt. „Betlejem jest w Nas”. W tle kolęd: „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Bóg narodzi się”, „Kolęda na koniec wieku” młodzież przedstawiła współczesne problemy i słabości człowieka (jego grzechy główne), np. pycha, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, zazdrość, chciwość, nieczystość i lenistwo. W tym wigilijnym nastroju grzechy główne zostały zgładzone przez cnoty, takie jak: Pokora, Dobroć, Czystość, Miłość, Skromność, Przyjaźń, Cierpliwość, które dla wszystkich przyniósł nowonarodzony Jezus. Przybył ON do bursy wraz z Maryją i Józefem.
Młodzież akcentując
WIARĘ zakończyła występ utworem „Wieża Babel” następującymi słowami:

„Wybudujemy wieżę
Wierzę, wierzę, wierzę….
Choć różne słowa, różny kolor skór.
Na horyzoncie nieba, w pozaziemskiej sferze.
Nad pasmem gór.
Gdzieś pośród chmur.
On nas usłyszy, gdy powiemy słowo…
„WIERZĘ”

   
    W uroczystym i poważnym nastroju wszyscy zgromadzeni odsłuchali również słów Ewangelii opisującej to najradośniejsze dla całej ludzkości wydarzenie narodzin Syna Bożego (Łk  2, 1-14). Dopełnieniem uroczystości duchowej było dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie sobie życzeń.
    Przy bogato zastawionych stołach wigilijnych we wszystkich grupach wychowawczych rozbrzmiewały polskie ulubione kolędy. To był piękny koncert.
    Czar wieczoru wigilijnego każdy wychowanek bursy na długo utrwali sobie w sercu i pamięci.
Scenerię oraz część artystyczną wspólnie z wychowankami przygotowały: p. M. Jankowska, p. A. Korytkowska, p. U. Przesław i p. L. Stpiczyńska.

Opracowała:
L. Stpiczyńska


 
ostatnia akualizacja: 16.06.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego