Dzień Matki 2017 - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Dziękuję Ci Mamo - 2017

    Dnia 23 maja 2017 roku w Bursie Szkolnej Nr 1 w Łomży odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Matki. Na uroczystość zostały zaproszone korespondencyjnie Mamy wszystkich wychowanków bursy.
    Na wstępie Pan dyrektor Jacek Pogorzelski przywitał przybyłe Mamy i podziękował za okazane zaufanie na pobyt dziecka w bursie oraz wyraził nadzieję na dalszą dobrą współpracę.
    Wychowankowie Kacper B., Dominik P. Katarzyna J, Kamil B., Aleksandra Ch., Adrianna M., Natalia F., Marta G., Jan K. montażem słowno-muzycznym przy akompaniamencie gitary i akordeonu, wyrazili wszystkim Mamom wdzięczność za dar życia, trud i troskę o dobre wychowanie.
    Na początku Kacper B. przedstawił historyczne i religijne aspekty wyboru przez naród Polski Maryi jako Matki Królowej Polski, która przez stulecia towarzyszy w ważnych chwilach życia religijnego, społecznego, politycznego i rodzinnego Polaków. Następnie z uwagą wysłuchaliśmy fragmentu homilii Jana Pawła II, którą wygłosił podczas mszy św. 3 czerwca 1991 roku w Kielcach w czasie IV Pielgrzymki do Ojczyzny. „To jest moja Matka, ta ziemia. To jest moja Matka, ta Ojczyzna…..”.
    W repertuarze pieśni i piosenek, ku czci Matki Bożej i Matek ziemskich, które wykonane zostały solowo i zbiorowo znalazły się: „Piękna Pani”, „Nie ma jak u Mamy”, „Tobie Mamo”, „Dla Mamy”, „Za to co mam”, „List do Matki” W. Willas. Recytowano wiersze: „Słowo Matka”, „Ty najdroższa”, „Do Matki”, „Jest jedno serce”.
    Na zakończenie Kacper B. w imieniu wszystkich wychowanków złożył Mamom życzenia wyrażające wdzięczność za matczyną miłość i oddanie, czego symbolem były kwiaty.
    Licznie zgromadzona młodzież podziękowała prelegentom za występ. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem w radosnej atmosferze.
    Nad całością czuwały wychowawczynie: Urszula Przesław i Beata Pezowicz.

                                                                                       Opracowała: Urszula Przesław

 
 
ostatnia akualizacja: 16.06.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego