Festyn pożegnanie lata - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

FESTYN POD HASŁEM „POŻEGNANIE LATA 2015”
Zakończenie projektu „Aktywnie znaczy ciekawie”


    W dniu 30 września 2015 roku na placu Bursy Szkolnej Nr 1 w Łomży odbył się Festyn pod hasłem „Pożegnanie lata”. W imprezie wzięły udział zaproszone dzieci ze świetlicy Fundacji „Ocalenie”, harcerze z Hufca ZHP w Łomży i wychowankowie bursy. Festyn rozpoczął się pokazem udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonym przez Grupę Ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży. Po tym nadszedł czas na rozgrywki sportowe, a sportowych emocji było co niemiara.
    Impreza stała się okazją do zdrowej rywalizacji sportowej nie tylko najmłodszych, ale też wychowanków Bursy. W rozgrywkach sportowych uczestniczyły 3-osobowe reprezentacje poszczególnych grup wychowawczych i wszystkie dzieci. Dzieci i młodzież próbowali swoich sił w wielu przygotowanych przez organizatorów konkurencjach
były wyścigi na nartach, slalom z piłką, ringo, rzut do tarczy, hokej na trawie, przeciąganie liny itp.
    Uczestnicy mieli szansę wykazać się swoimi umiejętnościami sportowymi, szybkością, skocznością i gibkością, biorąc udział w różnego rodzaju konkurencjach, w myśl zasady - dla każdego coś miłego. Za udział w rozgrywkach sportowych wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i upominki. Nie zabrakło też pokazu capoeiry, a dla najmłodszych przygotowano loterię fantową, punkt malowania twarzy i słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników Festynu. Pogoda dopisała, humory też, popołudnie minęło aktywnie i ciekawie, co można zobaczyć na zdjęciach umieszczonych w naszej galerii.
Projekt został sfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Pragniemy podziękować Dyrekcji Bursy Szkolnej Nr 1 w Łomży, Fundacji „Ocalenie”, Społeczno
Oświatowemu Stowarzyszeniu „Horyzonty”, Fundacji „Ocalenie” oraz przedsiębiorcom łomżyńskim za wsparcie naszych działań.

Opracowała: Barbara Szrajber


 
ostatnia akualizacja: 26.05.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego