Kolonie Lato z Polską 2017 - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:


Kolonie „Lato z Polską” 2017


    W dniach 24.06. - 07.07.2017 r. na zaproszenie Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska i Prezydenta Miasta Łomża w Bursie Szkolnej Nr 1 przebywała po raz pierwszy na koloniach 49 osobowa grupa polskich dzieci z rejonu solecznickiego i wileńskiego.
    Dziećmi zajmowali się opiekunowie z Litwy: pani Jadwiga Gabrijałowicz, pani Janina Gaidiene i pani Janina Fiedorowicz oraz pedagodzy z bursy: pani Aneta Korytkowska, pani Urszula Przesław i pan Jacek Pogorzelski. W pierwszych dniach pobytu goście spotkali się w bursie z prezesem Stowarzyszenia Wspólnota Polska panią Hanką Gałazką i z władzami miasta Łomża w Ratuszu, na czele z Panią Agnieszką Muzyk - Zastępcą Prezydenta Miasta Łomża.
    Dzieci poprzez uczestnictwo w koloniach miały możliwość bliższego poznania kultury, obyczajów i tradycji Polski. W programie pobytu były piesze wędrówki po Łomży i wycieczki autokarowe: do Muzeum Przyrody w Drozdowie, do Warszawy, Augustowa - rejs statkiem. Dzieci poznały historię Łomży, zwiedziły Muzeum Północno - Mazowieckie, Muzeum Diecezjalne, Salonik Hanki Bielickiej, Klasztor oo. Kapucynów, Klasztor Benedyktynek, Sanktuarium p.w. Miłosierdzia Bożego, Katedrę. Poznały również miejsca związane z pobytem papieża Jana Pawła II w Łomży i Dolinę Pamięci. Nie zabrakło także wspólnych gier, rozgrywek sportowych i zabaw plenerowych.
Dzieci korzystały również z Parku Wodnego i uczestniczyły w warsztatach wolontaryjnych. Na zakończenie pobytu dzieci w grupach przygotowały piękny program artystyczny.

Opracowała: A. Korytkowska, U. Przesław, J. Pogorzelski

 
ostatnia akualizacja: 16.06.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego