KWARANTANNA Z KSIĄŻKĄ – PROPOZYCJE WYCHOWANKÓW - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

KWARANTANNA Z KSIĄŻKĄ – PROPOZYCJE WYCHOWANKÓW    Drodzy Wychowankowie, w odpowiedzi na artykuł „Kwarantanna z książką” Wasze koleżanki i koledzy przesłali swoje propozycje ulubionych książek i zachęcają Was do ich przeczytania.

Dominika Łukaszewicz Grupa I

    Książka "Kapitan na służbie" autorstwa Richarda Phillipsa i Stephena Talty.
Historia czyta się jak rasowy thriller. Dla Richarda Phillipsa, kapitana kontenerowców Maersk Albama, 8 kwietnia 2009 był kolejnym rutynowym dniem pracy do czasu. Nagle gdy na pokład statku wtargnęli uzbrojeni somalijscy piraci. Nie spodziewali się ani oporu załogi, ani tego, że kapitan będzie wolał zostać zakładnikiem, niż narazić swoich ludzi. Pięciodniowa niewola Phillipsa zakończyła się  dopiero po akcji komandosów Navy SEALS.
Opowieść ta jest poruszającym świadectwem tego, że człowiek w sytuacji ekstremalnej może wspiąć się na wyżyny siły woli, hartu ducha i poczucia odpowiedzialności za innych. Bije ona jednak na głowę powieście sensacyjne, ponieważ wydarzyła się naprawdę.

Ania Nalewajk Grupa III

    „Archiwum X” autorstwa Piotra Litka, Bogdan Michalec i Mariusz Nowak to pierwsza w Polsce jednostka rozwiązująca po latach niewyjaśnione sprawy kryminalne. Autorzy udowadniają, że wykrycie sprawcy jest możliwe nawet po wielu latach, jednak potrzeba do tego ogromnego zaangażowania i ponownego wykonania "mrówczej roboty", nowoczesne technologie wciąż nie mogą się bowiem równać z ludzką dedukcją. Moim zdaniem w tej książce znajdzie każdy coś dla siebie, jest idealna nie tylko dla zwolenników kryminalistyki, ale również dla tych, którzy po prostu lubią poczuć dreszczyk emocji, bo cóż wzbudzi go lepiej od mrożących krew w żyłach zbrodni, które wydarzyły się naprawdę? Książce mrocznego klimatu dodają zdjęcia, które przedstawiają miejsca zbrodni, dokumenty policyjne, fotografię rekonstrukcji wyglądu ofiar i wiele więcej tego typu elementów, dzięki którym możemy zobaczyć pracę Krakowskiego "Archiwum X " od kuchni. Przez chwilę możemy poczuć się jak śledczy, który bada sprawę i ją analizuje. Czyta się ją jak dobry kryminał, dopóki sobie nie uświadomimy, że opisywane zdarzenia to nie fikcja literacka, a prawdziwe zbrodnie, które wydarzyły się w naszym sąsiedztwie i są popełniane każdego dnia.

Ola Cimochowska grupa III

    "Zwiadowcy", czyli piękna historia o przyjaźni, honorze i odwadze. Głównym bohaterem jest Will, przystojny młodzieniec, sierota z zamku Redmont. Biedny chłopak nie zna nawet własnego nazwiska, marzy o zostaniu rycerzem. Jego plan okazuje się nierealny, ale dostaje szanse na wykorzystanie swoich zdolności. Zostaje Zwiadowcą, najlepszym Zwiadowcą.

Ola Skorupa grupa VI

    Stephenie Meyer „Zmierzch” to porywająca opowieść o miłości, łącząca cechy horroru, romansu i powieść o dojrzewaniu nastolatków.
Siedemnastoletnia Isabella Swan przeprowadza się do ponurego miasteczka w deszczowym stanie Washington. Tam spotyka tajemniczego i bardzo przystojnego Edwarda Cullena.
Chłopak ten ma nadludzkie zdolności-nie można mu się oprzeć, ale i nie można go przejrzeć. Bella próbuje poznać jego mroczne sekrety. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że naraża siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Polecam wszystkie części sagi „Zmierzch”. Zostały one przeniesione na ekrany kin.

Ania Chrzanowska Grupa VI

    Książka "Każdego dnia" autorstwa David'a levithan'a przedstawia historię 16 letniego A, który prowadzi nietypowe życie. Codziennie rano budzi się jako inna osoba i w innym miejscu, mając również dostęp do ich pamięci. Żyjąc według ustalonych przez siebie zasad stara się nie angażować, nie rzucać w oczy i nie namieszać w cudzym życiu. Pewnego ranka zamieszkuje ciało Justina i poznaje jego dziewczynę, przy której jego zasady zostają złamane i ten dzień zmienia wszystko. Jak A poradzi sobie w tej sytuacji? Czy zdradzi swój sekret komuś z kim bardzo pragnie być?
Książka jest bardzo wciągająca oraz przyjemna w czytaniu. Zachęcam do jej przeczytania i obejrzenia również filmu, aby zrozumieć jak dużo informacji można wyczytać z książki.

Arek Patalan Grupa X

    Książka Spiżowy Gniew Michała Gałkowskiego. Hatwaret i Messembria od wieków są w stanie wojny. Po setkach lat bitew, najazdów i ciągłego przelewania krwi, cesarz Hatwaretu zamierza wreszcie dogadać się z wrogiem. Zanim jednak do cesarskiej stolicy przybędzie delegacja z Messembrii, bramy miasta przekracza tajemnicza postać – cudzoziemiec o imieniu Zahred. Kim jest Zahred? Jakie są jego plany względem zwaśnionych państw? Jedyną pewną rzeczą jest to, że jego przybycie zwiastuje same kłopoty...

Królowie Wyldu. Autor: Nicolas Eames

    Clay Cooper niegdyś był członkiem Sagi, najsłynniejszej grupy najemników na świecie, od tamtej pory jednak przeszedł na emeryturę i teraz wiedzie spokojne życie do czasu, gdy w jego progu staje Gabriel, dawny kompan i także członek Sagi. Potrzebuje pomocy. Jego córka Rose została uwięziona na drugim końcu świata w pewnym mieście, które oblega chmara potworów nazywanych hordą z Wyldu. Aby dotrzeć pod mury miasta i pokonać hordę, reaktywowana Saga musi rozprawić się z kanibalami, żądnymi zemsty bogami oraz niedającą im chwili wytchnienia łowczynią głów.
Królowie Wyldu to pierwszy tom cyklu SAGA, uznany za najlepszą książkę fantasy 2017 r.


Opracowała: Marta Jankowska
Opublikowano: 01.06.2020 r.

cofnij 
ostatnia akualizacja: 16.06.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego