Kwarantanna z książką - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Kwarantanna z książką


Książka Bez mojej zgody autorstwa Jodi Picoult. Bohaterką jest nastoletnia Annie, która jest zdrowa, ale mimo to żyje tak, jakby była obłożnie chora. W wieku 13 lat przeszła już wiele operacji, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która jest chora na białaczkę. W pewnym momencie Annie dojrzewa do podjęcia  decyzji, która podzieli jej rodzinę, a dla ukochanej siostry będzie wyrokiem śmierci.
Książkę czyta się bardzo szybko, wciąga czytelnika od samego początku. Dla bardziej wrażliwych może być trudna ze względu na ogrom cierpienia, ludzkiej tragedii i niesprawiedliwości. Co powiecie na temat zakończenia? Moim zdaniem jest niespodziewane, zaskakujące… Czekam na Wasze opinie.

Teraz coś dla miłośników sportu. Biografia Cristiano Ronaldo autorstwa Guillem Balague. To biografia jednego z najlepszych piłkarzy światowej piłki nożnej. Guillem Balague nie skupia się tylko i wyłącznie na stronie sportowej. W książce można znaleźć szereg ciekawostek z życia głównego bohatera. Zawiera fakty z dzieciństwa oraz młodości Ronaldo, informacje o początkach kariery piłkarskiej. Książka przedstawia  człowieka, który dzięki ciężkiej pracy i determinacji osiągnął sukces. Polecam wszystkim sympatykom piłki nożnej.


Busem przez Świat. Wyprawa pierwsza. Autor: Karol Lewandowski. Książkę polecam miłośnikom podróży. Grupa przyjaciół postanowiła spełnić swoje marzenia i wybrała się w podróż po Europie starym busem. Autor opisuje przygotowania do wyprawy oraz ciekawostki z odwiedzanych miejsc, opisuje zabawne sytuacje oraz te mniej przyjemne. Ciekawie opowiedziana historia, pełna przygód. Razem z bohaterami książki można zwiedzić Szwajcarię, Włochy, Francję i wiele innych krajów. Busem przez świat to dobry punkt wyjścia do planowania własnej podróży.

To moje propozycje na kwarantannę i nie tylko. Jakie książki Wy lubicie?
Zróbcie zdjęcie okładki, napiszcie kilka zdań o swojej ulubionej książce i wyślijcie na mój adres e-mail: martaj.bursa1@gmail.com

Wasze propozycje umieszczę na stronie internetowej bursy. Czekam na wiadomości od Was do 15 maja.

Marta Jankowska
Opublikowano 06.05.2020 r.

cofnij

 
 
ostatnia akualizacja: 16.06.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego