LIST OTWARTY - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

LIST OTWARTY
PRZEMOC WOBEC ZWIERZĄT
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY!


Koleżanki i Koledzy!

    W trakcie trwającej już 2 miesiące izolacji związanej z pandemią relacje między nami zmieniły swój charakter. Nasze codzienne i bezpośrednie kontakty przeniosły się do wirtualnej rzeczywistości. Ale staramy się, by nasze koleżeńskie więzi nie uległy rozluźnieniu - rozmawiamy przez telefon, spotykamy się na profilach społecznościowych, korzystamy z poczty elektronicznej. Dyskutujemy na różne tematy, służymy sobie radą i wsparciem.
    Jednym z tematów naszej dyskusji online był problem przemocy wobec zwierząt. Problemem tym zainteresowała nas Magda, nasza koleżanka z grupy, a teraz do Was Koleżanki i Koledzy kierujemy przekaz na powyższy temat.  
    Co kilka dni media przekazują nam informacje o kolejnym przypadku znęcania się nad zwierzętami, bestialskiego ich traktowania. Głodzenie, bicie czy notoryczne kopanie psów i kotów, ich porzucanie, to często formy przemocy stosowanej wobec domowych czworonogów. Ilość cierpienia, jakie przeżywają zwierzęta w Polsce jest ogromna a każdy z nas ma obowiązek reagować na wszelkie przejawy niewłaściwego zachowania.
    Podstawowym rozwiązaniem prawnym dotyczącym ochrony zwierząt w Polskie jest Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.
    Zwierzęta, podobnie jak ludzie odczuwają ból, cierpienie, strach. Niestety nie brakuje osób, które tego nie rozumieją i traktują zwierzęta w sposób niewyobrażalny.
Chcemy powiedzieć, że wszyscy musimy powiedzieć STOP przemocy wobec zwierząt.
Nie możemy ignorować, jeśli jesteśmy świadkami jakiegokolwiek agresywnego zachowania wobec zwierząt, nie bądźmy obojętni, reagujmy od razu - wezwijmy policję lub inne służby.

    Jeżeli będziemy mówić o przemocy wobec czworonogów i czynnie reagować - temat ten przestanie być tematem zapomnianym, przemilczanym, nie godnym uwagi, a sami sprawcy zaczną się obawiać reakcji społeczeństwa.
Każdy z nas może sprawić, ze świat stanie się dla zwierząt lepszym miejscem.
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI !!!!!!

Wychowanki grupy V


Na stronach portalu
zwierzetamajaprawo.pl znajdują się praktyczne informacje oraz materiały edukacyjne wyjaśniające, jak można wykorzystać obowiązujące przepisy do obrony krzywdzonych zwierząt.

Opublikowano: 20.05.2020 r.
cofnij

 
 
ostatnia akualizacja: 26.05.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego