Młodzież bursy uczestniczy w projekcie „Bliżej kultury – bliżej siebie” - 2017 - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Młodzież bursy uczestniczy w projekcie „Bliżej kultury bliżej siebie” - 2017


     „Bliżej kultury
bliżej siebie” - to autorski projekt Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu ,,Kultura Dostępna 2017”.
    Projekt, to zadanie wielopłaszczyznowe, w ramach którego odbyły się 3 wyjazdy tematyczne w okresie maj czerwiec 2017r. do miejsc oferujących wydarzenia kulturalne prezentowane na najwyższym poziomie artystycznym, muzeów oraz miejsc o wysokim znaczeniu historycznym.
    Pierwszy wyjazd pod hasłem ,,Polska
wczoraj i dziś” - wyjazd do Trójmiasta 02 04.06.2017 r. Odwiedzone miejsca: Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, Europejskie Centrum Solidarności, Westerplatte, Stare Miasto, Molo w Sopocie, Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni z musicalem w technice 3D pt. „Piotruś Pan”. Uczestnikami była młodzież zamieszkująca teren gminy Piątnica.
    Kolejny wyjazd odbył się 24 września 2017 r. do Tykocina i Białegostoku pod hasłem „Miejsca znane, a niepoznane”. Uczestnikami wyjazdu byli seniorzy z terenu gminy Piątnica, podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Marianowie oraz młodzież Bursy Szkolnej Nr 1 w Łomży i członkowie Projektu Artystycznego Meandry reprezentujący Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie „Horyzonty” w Łomży. Odwiedzili: Operę i Filharmonię Podlaską
musical „Doktor Żywago”, Muzeum Wojska w Białymstoku oraz Muzeum Kultury Żydowskiej w Tykocinie.
    ,,Stołeczne inspiracje
światło, scena, kostiumy” to hasło ostatniej, trzeciej wycieczki, która odbyła się do Warszawy w październiku 2017 r. Uczestnicy odwiedzili Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Zamek Królewski w Warszawie oraz obejrzeli w Teatrze Narodowym spektakl pt. „Tartuffe albo Szalbierz”.
    Ponadto w ramach projektu odbyły się warsztaty wokalne, taneczne i teatralne, na których został opracowany program artystyczny inspirowany wyjazdami, zaprezentowany 1 grudnia 2017 r. w Gminnej Hali Sportowej w Piątnicy podczas finałowego koncertu, podsumowującego zrealizowany projekt.
Partnerzy projektu: Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Horyzonty w Łomży z Projektem Artystycznym Meandry, Warsztat Terapii Zajęciowej w Marianowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łomży ze Środowiskowym Ogniskiem Wychowawczym w Piątnicy.

 
ostatnia akualizacja: 26.05.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego