Pamięci błogosławionego Księdza - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Pamięci błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki
„Posyła mnie Bóg, abym głosił Ewangelię i leczył rany zbolałych serc”- 2016


    W związku z 32 rocznicą męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki Bursie Szkolnej Nr 1 w Łomży 20 X 2016 roku odbyła się wieczornica poświęcona Duszpasterzowi Służby Zdrowia i Kapelanowi Solidarności.
    Na wstępie licznie zgromadzona młodzież i wychowawcy zaśpiewała pieśń: „Ojczyzno ma” ks. Karola Dąbrowskiego. Następnie wspólnie zanieśliśmy wezwania do błogosławionego księdza Jerzego.
    W dalszej części przedstawione zostały koleje życia księdza Jerzego: od dzieciństwa i młodości w Okopach i Suchowoli, formację do kapłaństwa, świecenia kapłańskie i działalność duszpasterską. Zebrani dowiedzieli się również o opiece nad diecezjalnym środowiskiem medycznym i posługą ks. Jerzego wśród robotników oraz celebrowanych systematycznie od 28 lutego 1982 roku mszach świętych za Ojczyznę i wygłaszanych kazaniach patriotyczno
religijnych, w których przez pryzmat Ewangelii i nauki Kościoła interpretował moralny wymiar bolesnej współczesności.
    Na zakończenie przypomniane zostały fakty dotyczące porwania księdza Jerzego Popiełuszko 19 października 1984 roku i tragiczne okoliczności męczeńskiej śmierci Wielkiego Patrioty.

Błogosławiony Jerzy, Polaku szlachetny - módl się za nami…”
Błogosławiony Jerzy, patrioto Polski - módl się za nami…”


Pamięć o Jerzym Popiełuszce.
Grób ks. Jerzego Popiełuszki przed kościołem p.w. św. Stanisława Kostki w Warszawie oraz muzeum poświęcone męczennikowi młodzież bursy odwiedziła w maju 2015 roku.

Przygotowała i opracowała Urszula Przesław
opiekun koła historycznego

 
ostatnia akualizacja: 16.06.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego