Plastyczne inspiracje - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Plastyczne inspiracje

    W dniu 10 września 2015 r. świetlicy socjoterapeutycznej Fundacji „Ocalenie” odbyły się zajęcia plastyczne pt. „Moje marzenia”. Było to kolejne działanie ujęte w harmonogramie projektu pt. „Aktywnie znaczy ciekawie”. Grupa dzieci uchodźców dzięki zaangażowaniu wolontariuszek z Koła Wolontariatu Bursy Szkolnej Nr 1 w Łomży pod kierunkiem Pani Beaty Kalinowskiej przedstawiła za pomocą różnych technik plastycznych swój punkt widzenia świata, siebie i relacji koleżeńskich.
    Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Chętnie wypowiadały się na określony temat, indywidualnie zaplanowały sposób wykonania pracy. Dzieliły się też swoimi odczuciami związanymi z wyborem przyszłego zawodu. Nabyły umiejętności związane z obróbką nowego tworzywa - filcu. Doskonaliły posługiwanie się igłą - poznały dwa ściegi krawieckie. Praca w zespołach dostarczyła wszystkim dużo radości
dzieci twórczo i ciekawie spędziły czas wolny.
    Wolontariuszki z Bursy wykazały duże zaangażowanie w pracy z dziećmi. Już wkrótce rozpoczną one systematyczną pomoc dzieciom w odrabianiu lekcji.
Wspólnie spędzony czas posłużył wzajemnemu poznaniu się, jak również integracji.

Opracowała:
Beata Kalinowska

 
ostatnia akualizacja: 24.03.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego