Pożegnanie maturzystów - 2018 - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

„Uczę się ciebie, człowieku.
Powoli się uczę, powoli.
Od tego uczenia trudnego
Raduje się serce i boli…”
                                    Jerzy Liebert

Pożegnanie maturzystów - 2018

    „Wszystko ma swój początek i ma swój koniec, a każda chwila znika tak szybko, że nawet gdybyśmy ją chcieli zatrzymać, przemija”. Taką refleksją wychowanki Karolina Ł. i Renata Ch. rozpoczęły montaż słowno muzyczny podczas uroczystości „Pożegnania maturzystów” w dniu 25 kwietnia 2018 roku w Bursie Szkolnej Nr 1 w Łomży.
    Na wstępie wysłuchaliśmy recytacji fragmentu Medytacji Jana Pawła II pt: „Źródło”. W dalszej części dziewczęta z grupy: I, II, III recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Były to wiersze Jerzego Lieberta „Uczę się ciebie, człowieku…” i Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”, które recytowały: Julia G. i Natalia F. Zaś piosenki: „Horyzonty” Sound n Grace, „Graj” Katarzyny Popowskiej i „Psalm kochania” Piotra Rubika zaśpiewały: Katarzyna J., Aleksandra Ch. i Adriana M.
    Maturzystów w imieniu młodszych koleżanek pożegnały Kasia M. i Monika B. z grupy I, życząc powodzenia na egzaminach oraz radości, przy której wszelki smutek zamiera i spełnienia pragnień tak czystych, jak niebo błękitne.
    Monika B. zacytowała słowa Jana Pawła II, które powiedział ludziom młodym: „Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam
każdy, każda”.
    Słowa podziękowania z życzeniami pozostania w pamięci w imieniu wszystkich  maturzystów przekazała dyrekcji wychowawcom i pracownikom obsługi oraz koleżankom i kolegom Izabela R. z grupy V. Podkreśliła, że jest to ostatnie wspólne spotkanie w murach bursy.
    Na zakończenie Pan Dyrektor Jacek Pogorzelski i Wicedyrektor Pani Aneta Korytkowska wręczyli dyplomy maturzystom: Agnieszce S. za wzorowe zachowanie i zaangażowanie w życie bursy oraz Kamilowi K. za zajęcie II miejsca w Turnieju Tenisa Stołowego.
    Wspólnie zaśpiewana piosenka szkolna pt: „Wspomnienie” wniosła radosny i pełen refleksji nastrój.

Opracowała: Urszula Przesław

 
ostatnia akualizacja: 24.03.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego