Przy wspólnej Wieczerzy - 2014 rok - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum

Przy wspólnej Wieczerzy - 2014 rok

    Kolę dą „Cicha noc” w wykonaniu flecistek: Stpiczyńskiej M. Kojno K. z Łomżyńskiej Orkiestry Dętej rozpoczęto 16 grudnia 2014 roku w Bursie Szkolnej Nr 1 w Łomży Wieczór Wigilijny. Do wspólnej Wieczerzy zasiadła młodzież, wychowawcy, pracownicy obsługi i administracji bursy.
Na wstępie wychowankowie zaprezentowali tradycyjne Jasełka „Gwiazda Betlejemska”. W Jasełkach uczestniczyli: Diana Zielińska (Maryja), Dawid Najda (św. Józef), Ewa Grabowska (narrator), Karolina Górska i Ewa Załuska (chórek), Sandra Rogożyńska, Marlena Łempicka, Justyna Niecikowska, Magda Kisiel, Edyta Bandzul, Elżbieta Jurska, Katarzyna Krawcewicz, Alicja Trzaska, Marta Okuniewska, Katarzyna Kozikowska, Sebastian Dobkowski, Martyna Mściwujewska, Martyna Bronakowska, Kinga Bronakowska, Mariusz Koniecko i Rafał Przestrzelski.
    Na pamiątkę Przedziwnej Nocy Bożego Narodzenia młodzież u żłóbka oddawała hołd Jezusowi, z pokorą mówiła o swoich problemach, a składając dary prosiła o łaski potrzebne do życia w pokoju i radości oraz rozwoju otrzymanych od Boga talentów.
    Po Jasełkach dziewczęta z orkiestry zagrały kolędy: „Dzisiaj w  Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Mędrcy świata”. Wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy: „Wśród nocnej ciszy” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Następnie wychowanka Ewa Grabowska w imieniu młodzieży złożyła zgromadzonym z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku serdeczne życzenia rodzinnego ciepła, radości i szczęśliwych chwil w 2015 roku.
    W dalszej części Pan Dyrektor Jacek Pogorzelski w krótkim wystąpieniu podziękował wszystkim za przygotowanie Wigilii i złożył pracownikom bursy i młodzieży świąteczne życzenia.
    W punkcie kulminacyjnym wieczoru wychowanek Rafał Przestrzelski odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa, po czym wszyscy podzielili się Opłatkiem i złożyli sobie życzenia.
Następnie w świątecznej atmosferze przy melodii kolęd spożywaliśmy smaczne potrawy wigilijne.

Opracowała: Urszula Przesław


 
ostatnia akualizacja: 09.11.2023
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego