RUCH TO ZDROWIE - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

RUCH TO ZDROWIE    Uprawianie sportów oraz podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu. Regularne „zażywanie ruchu” wpływa bowiem nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nastrój. Niestety, mimo tych korzyści wiele osób preferuje raczej bierny tryb życia, twierdząc, że sport nie jest dla nich. Możliwe jest jednak takie dobranie ćwiczeń, aby móc czerpać z nich przyjemność, zrelaksować się i zyskiwać zarówno korzyści zdrowotne jak i emocjonalne.
    W ramach zdalnej sekcji sportowej, chcę Was zachęcić do podzielenia się wybraną przez Was formą aktywności fizycznej, którą preferujecie podczas pobytu w domu, a według Was przyczynia się do zdrowego stylu życia i pozwala  się zrelaksować, oraz wpływa na lepsze samopoczucie ?
    Prześlijcie zdjęcie (podczas ćwiczeń) z krótkim opisem dlaczego tę formę aktywności wybraliście, na adres e-mail: beatap.bursa1@gmail.com
    Zachęcam Was do regularnych ćwiczeń.Pamiętając, że aby czerpać radość z efektów ćwiczeń, ale także z aktywności fizycznej samej w sobie, ważne jest, by odpowiednio dobrać rodzaj podejmowanej aktywności, nie tylko do naszych fizycznych możliwości, ale też preferencji i osobowości. Dla niektórych, ceniących sobie spokój i precyzję, z pewnością lepsza będzie praktyka jogi, z kolei dla tych, których rozpiera energia i odczuwają jej nadmiar - poleca się aerobik, bieganie czy boks.
    Ruch, to aktywność, a ta wymaga od Ciebie decyzji. Hasło mówiące o tym, że ruch to zdrowie, zawsze będzie na czasie.

Opracowała:
Beata Pezowicz
Opublikowano: 27.05.2020 r.

cofnij

 
 
ostatnia akualizacja: 16.06.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego