Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznej - 2019r - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Edukacja patriotyczna

Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznej - 2019r.

„ …Bo wciąż na jawie
I co noc mi się śni,
że Ta, co nie zginęła
wyrośnie z naszej krwi”.
            Edward Słoński


    Odzyskanie niepodległości w 1918 roku i zjednoczenie ziem trzech zaborów po 123 latach niewoli jest bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem w dziejach Polski XX wieku.
    Symboliczna data 11 listopada - Narodowego Święta Niepodległości- skłania nas do przypomnienia losów Ojczyzny i do szacunku dla Tych, którzy podjęli wyzwanie historii, potrafili wywalczyć, zorganizować i obronić odrodzone Państwo.
    Z tej okazji w 101 rocznicę  odzyskania niepodległości w Bursie Szkolnej Nr 1 w Łomży odbył się Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznej.
    Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Następnie montażem słowno
muzycznym „Gdy wolności nadszedł czas”: przywróciliśmy Pamięć i Chwałę Bohaterom. Wśród recytowanych wierszy znalazły się następujące tytuły: „11 listopada” Ludwika Wiszniewskiego (Wiktoria S.), „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej (Natalia D.), „Opowiedz nam Ojczyzno” Janusza Szczepkowskiego (Amelia S.), „Elegia o chłopcu polskim” K.K. Baczyńskiego (Natalia D).
    Pieśni patriotyczne : „Rota”, „Przybyli ulani”, „Wojenko , wojenko”, „Serce w plecaku”, „ Rozkwitały pąki białych róż”, „Jak długo w sercach naszych”, „Deszcz jesienny deszcz”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Czerwone maki na Monte Casino”, „Biały krzyż” zaśpiewaliśmy wspólnie. Piosenkę „Taki kraj” solo zaśpiewała Ewelina G.

Cześć Ich Pamięci.

Opracowała : Urszula Przesław


 
ostatnia akualizacja: 26.05.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego