Wieczór Wigilijny 2018 - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wieczór Wigilijny 2018

„… Cicha noc, święta noc
Narodzony Boży Syn
Pan Wielkiego Majestatu
Niesie dziś całemu światu
Odkupienie win”.


    Jak nakazuje tego tradycja chrześcijańska wierzymy, że Chrystus ciągle żyje w nas -„Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”.
    Dnia 19 grudnia 2018 w Bursie Szkolnej Nr 1 w Łomży „ Kolędą Maryi” w wykonaniu Katarzyny J., Aleksandry J. i Patrycji Ch. rozpoczęliśmy Wieczór Wigilijny. Następnie w skupieniu wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa, którą odczytał Cezary Sz.
    W dalszej części młodzież przedstawiła Jasełka według scenariusza „Gwiazda Betlejemska” ,w których udział wzięli: Ewelina J., Rafał K., Katarzyna J., Aleksandra J. i Patrycja Ch., Izabela Sz., Małgorzata S., Adam D., Hubert G., Alicja K., Jakub K., Zuzanna S., Adam W., Alicja R., Jolanta Z., Paulina N., Beata M., Aneta G., Karol Z., Ada M.
    Na pamiątkę Przedziwnej Nocy Bożego Narodzenia młodzież u żłóbka oddawała hołd Jezusowi. Z pokorą mówiła o swoich problemach, a składając dary prosiła o łaski potrzebne do życia w pokoju i radości oraz rozwoju otrzymanych od Boga talentów.
    "...Panie Jezu, Ty bądź naszą Drogą, bądź naszym Światłem, naucz nas swej Prawdy! Witamy Cię wśród siebie, Synu Pana Boga! Pozostań z nami! Wkrocz w naszą codzienność!
W przedstawieniu dziewczęta i chłopcy obdarowani talentem wokalnym śpiewali kolędy i pastorałki: „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Trzej Królowie”, „Noe”, „Maryjo czy już wiesz”.
    Na zakończenie jasełek wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy kolędę „Bóg się rodzi”. Po jasełkach serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne złożyli przedstawiciele Samorządu Wychowanków Bursy Szkolnej Nr 1: Jolanta Z i Hubert G.
    W dalszej części Pan Dyrektor Jacek Pogorzelski podziękował wszystkim za przygotowanie Wigilii i złożył pracownikom bursy i młodzieży świąteczne życzenia. Następnie przedstawiciele wszystkich grup wychowawczych symbolicznie odebrali z rąk Pana Dyrektora paczki świąteczne.
    Potem w radosnej atmosferze wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie płynące z głębi serca życzenia.
Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem.

Opracowała: Urszula Przesław

 
ostatnia akualizacja: 16.06.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego