Wigilia w Bursie Szkolnej Nr 1 w Łomży - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum

Wigilia w Bursie Szkolnej Nr 1 w Łomży
 17 grudzień 2013 r.

    Dnia 17 grudnia 2013 roku o godzinie 18.00 odbyła się w Bursie Szkolnej Nr 1 w Łomży Wigilia, w której uczestniczyli wszyscy wychowankowie i pracownicy.
    Zanim wspólnie zasiedliśmy do wieczerzy wigilijnej obejrzeliśmy przedstawienie pod tytułem: „Brak wolnych pokoi”. Występ artystyczny przygotowali wychowankowie pod opieką P. Marty Jankowskiej i P. Beaty Pezowicz. Przedstawienie było bardzo współczesne, ale przesłanie takie, jak ponad dwa tysiące lat temu, kiedy Jezus Chrystus przyszedł na świat i nie było dla niego miejsca.
    Nie zabrakło również życzeń świątecznych i noworocznych, które złożyli wychowankowie oraz Dyrektor bursy P. Jacek Pogorzelski.
Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego, dzieliliśmy się opłatkiem przy akompaniamencie kolęd. Następnie wszyscy wspólnie zasiedliśmy do kolacji wigilijnej. W menu nie zabrakło: karpia, śledzi, klusek z makiem, pierogów czy kompotu z suszonych owoców. Magii świątecznego wieczoru dodawała oprawa muzyczna i wspólne kolędowanie.
To był niezwykły wieczór. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

 
ostatnia akualizacja: 16.06.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego