Wycieczka do Kadzidłowa - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Realizacja projektu „Aktywnie znaczy ciekawie”
opracowany przez grupę nieformalną „Nasz Wolontariat”
WYCIECZKA DO PARKU DZIKICH ZWIERZĄT W KADZIDŁOWIE 2015

    Dnia 26 września 2015r. w ramach projektu „Aktywnie znaczy ciekawie” pojechaliśmy na wycieczkę do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. W wycieczce uczestniczyły dzieci uchodźców z Czeczenii, ich rodzice, harcerze z Hufca Nadnarwiańskiego ZHP i młodzież z Bursy Szkolnej Nr 1 w Łomży - wolontariusze Fundacji Ocalenie. Z Łomży wyjechaliśmy o godzinie 9 00, podróż trwała dwie godziny. Na miejscu dołączył do nas przewodnik, który zapoznał nas z genezą parku i z zasadami funkcjonowania obiektu.
    To miejsce przypomina trochę dom i ogród Doktora Dolittle
a. Zwierzęta mają do dyspozycji 100 ha na tej powierzchni żyją i te dzikie i te udomowione. Część zwierząt swobodnie spaceruje po terenie. Mieliśmy możliwość przyjrzenia się z bliska dzikim mieszkańcom Puszczy Piskiej takim jak: sarny, jelenie, daniele oraz rzadkim gatunkom: syberyjskim jeleniom Dybowskiego i wilkom. Na specjalnie ogrodzonym terenie znajduje się wiele gatunków ptactwa leśnego. Oprócz bocianów w parku mieszkają głuszce i żurawie.
    Przyglądanie się zachowaniu zwierząt budziło wiele emocji. Oczywiście niektóre z oglądanych zwierzątek próbowaliśmy dokarmiać i przy okazji pogłaskać. W natarczywości dobierania się do łakoci przodowały kozy. Mają one wyśmienity węch, co w połączeniu z zamiłowaniem do jedzenia i psocenia, mogło skończyć się źle dla naszej garderoby. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy.
    Po zakończeniu zwiedzania Parku pojechaliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego Wodnik położonego nad jednym z najpiękniejszych w Polsce
Jeziorem Nidzkim. Przy wspólnym ognisku wszystkim bardzo smakowały upieczone kiełbaski.
    Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia dopisywały nam humory, wzajemnie dzieliliśmy się wrażeniami z wycieczki.

Opracowała:
B. Szrajber

 
ostatnia akualizacja: 26.05.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego