Wycieczka młodzieży do Miejsca Pamięci - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Edukacja patriotyczna

REALIZACJA ZADAŃ Z PROJEKTU „WIECZNA PAMIĘĆ”
Wycieczka młodzieży do Miejsca Pamięci

    Aby uczcić pamięć pomordowanych w Lesie Jeziorkowskim i uwrażliwić młodzież na okrucieństwo wojny, dnia 16.09.2015 roku w godzinach popołudniowych grupa młodzieży z Bursy Szkolnej Nr 1 w Łomży wraz z wychowawcami Panią Urszulą Przesław i Panią Martą Jankowską odwiedziła Cmentarz Leśny w Jeziorku. W tym miejscu hitlerowcy bestialsko zamordowali w 1942 i 1943 roku przedstawicieli inteligencji łomżyńskiej, członków ruchu oporu, starców, niemowlęta i dzieci. O faktach tych mówiła do nas Pani Beata Sejnowska Runo - Społeczny - Kustosz Miejsca Pamięci Narodowej w Jeziorku. Młodzież zapalając znicze oddała cześć i hołd pomordowanym. Na zakończenie posprzątała Kwatery Ofiar Zbrodni.
    Wychowankowie z zainteresowaniem wysłuchali historii leśnego cmentarza w Jeziorku. Młodzież z uwagą wysłuchała listu od Pana Jerzego Smurzyńskiego
ostatniego żyjącego skazańca z Jeziorkowskiego lasu, którego treść odczytał wychowanek Adam Rogowski. W jego treści Pan Smurzyński podziękował młodzieży za przybycie i życzył beztroskiego życia w pokoju.
    Uczestnicząca młodzież zachowała się godnie i odpowiedzialnie: pomodliła się, zapaliła znicze i posprzątała Kwatery Ofiar zbrodni ludobójstwa.

Urszula Przesław autor Projektu edukacyjnego „Wieczna Pamięć”.

 
ostatnia akualizacja: 26.05.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego