Zwiedzamy świat wirtualni - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Zwiedzamy świat wirtualnie- realizacja projektu
„Aktywnie znaczy ciekawie”

    Pod takim tytułem w dniu 7 września 2015 r w pracowni komputerowej w Bursie Szkolnej Nr 1 w Łomży odbyły się zajęcia dla dzieci uchodźców, które były pierwszym działaniem podjętym w ramach projektu „Aktywnie znaczy ciekawie”. Zajęcia prowadziła Pani Barbara Szrajber, a w ich organizację chętnie i licznie włączyły się wolontariuszki z Koła Wolontariatu Bursy.  
    Na wstępie zajęć dzieci wysłuchały legendy o Warsie i Sawie oraz zapoznały się z baśniowym wątkiem powstania nazwy Warszawa. Obejrzały też wystawę fotografii, przedstawiających warszawskie zabytki oraz poznały ich historię.  Następnie w trakcie ćwiczenia interaktywnego pt. „Wirtualna wycieczka”
zobaczyły Pałac Królewski, Pomnik Zygmunta III Wazy, Warszawską Syrenkę, Stare Miasto i Pałac Prezydencki. Z pomocą wolontariuszek odnajdywały określone zabytki i oglądały je z widoku z ulicy tak odbyły wirtualny spacer po Warszawie (www.wirtualnykraj.pl).
    Udział w zajęciach umożliwił dzieciom uchodźców doskonalenie umiejętności obsługi komputera, poznały też możliwości wykorzystania Internetu do zdobywania różnego rodzaju informacji, wzbogacania wiedzy. Zajęcia były interesującą formą spędzania czasu wolnego. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tym spotkaniu.
    Wolontariuszki z Koła Wolontariatu przekonały się, że warto swój wolny czas poświęcić na pracę w wolontariacie, bo pomoc innym daje satysfakcję i czyni nas bardziej wrażliwym i otwartym na problemy współczesnego świata.

Opracowała:
Barbara Szrajber


 
ostatnia akualizacja: 16.06.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego